Vše o krásách italského ostrova Sardinie

Nemovitosti na Sardinii: vlastní dům na pobřeží

Pokud vám dovolené u moře jednou v roce nestačí a cítíte potřebu dobít baterky na prosluněných plážích o něco častěji, je na místě zvážit možnost nákupu zahraniční nemovitosti.

Sardinie v tomto směru skýtá vynikající podmínky. Vzhledem k příjemnému podnebí si období pro letní dovolenou můžete prodloužit na dobu v intervalu od dubna až do listopadu. Nemusíte přitom cestovat nijak daleko – Sardinie se nachází zhruba 1500 km od českých hranic. Kromě dopravy vlastním vozem (s využitím trajektu na ostrov) máte na výběr i z leteckých spojení včetně těch nízkonákladových.

Sardinie nabízí neopakovatelné kouzlo mořského pobřeží typického spíše pro Karibik. Ceny realit se přitom drží na vcelku přijatelné úrovni. Apartmán můžete koupit od 180 000 Euro, v případě domů musíte počítat s částkou zhruba dvojnásobnou. Bližší představu si můžete udělat přečtením článku Reality Sardinie: přehled cen.

V případě Sardinie nehrozí nekontrolovatelný boom výstavby nových realitních projektů. Výstavba nových nemovitostí u mořského pobřeží je omezena a do budoucna lze proto předpokládat i velmi zajímavé zhodnocení vložené investice. Aktuální nabídku nemovitostí, které jsou na Sardinii momentálně k dispozici, naleznete v databázi na webu Reality Sardinie.

I na Sardinii musíte počítat s rozdílným cenami v závislosti na zvolené lokalitě. K prestižním destinacím patří např. Porto Cervo, naopak třeba Costa Paradiso nabízí vynikající poměr ceny a prostředí.

Sardinie je autonomní součástí Itálie a nákup nemovitostí proto probíhá obdobně jako v Itálii. Ve chvíli, kdy máte vybraný objekt ke koupi, uzavřete kupní nebo rezervační smlouvu. Pokud zvolíte druhou z variant, počítejte s platbou rezervačního poplatku ve výši od 10 do 30 % z ceny nemovitosti. V případě, že od nákupu ustoupíte, propadne záloha prodávajícímu. Pokud od prodeje odstoupí prodávající, je povinen vám uhradit dvojnásobek rezervačního poplatku.

Přidat komentář