Vše o krásách italského ostrova Sardinie

Počasí na Sardinii

Několik slov k počasí na ostrově Sardinie

Sardinie se nachází v západní pánvi Středozemního moře, je rozlehlejší než Korsika a druhý největší po Sicílii, omývaný Tyrhénským a Sardinským mořem. Počasí má proto typické středozemní rysy: dlouhá horká léta a vlhké mírné zimy. Průměrná roční teplota na Sardinii dosahuje 16 – 18 °C , přičemž v létě se rtuť teploměru může šplhat až ke 40°C a v zimě málokdy spadne pod nulu.

Srážky na Sardinii

Pokud nepojedete na Sardinii v listopadu nebo v prosinci, nemusíte se bát, že si užijete mnoho srážek. Vždyť na území ostrova svítí slunce 300 dní v roce. Sem tam sice může sprchnout, ale jsou to pouze nárazové přeháňky. Teplota moře postupně stoupá a nejvýše vystoupí v srpnu a září kdy dosahuje až 26 stupňů. Pokud se na dovolenou vydáte už v květnu, čeká na vás koupání ve vodě teplé 18 – 20°C.

Větry Sardinie

Na podnebí Sardínii mají značný vliv větry. Na severozápadě ostrova je to atlantický chladný Mistral, ze západu vlhký Libeccio a z jihu suchý africký vítr Scirocco. Díky těmto větrům bývá počasí na severu i jihu ostrova rozdílné, na jihu bývá převážně o 4-6 stupňů více, což značně prodlužuje letní sezónu.

Přidat komentář