Vše o krásách italského ostrova Sardinie

Sport na Sardinii

Pokud jste sportovně založení, určitě je pro vás Sardinie správným místem pro aktivní dovolenou. Přírodní podmínky jsou ideální pro vodní i suchozemské sporty. Na své si přijdou vrcholový sportovci i ti, kteří se chtějí sportovně rekreovat.

Průzračné moře nabízí ideální podmínky ke koupání, ale také pro šnorchlování i potápění s přístrojem a podmořský rybolov. Turisté si mohou vybrat z 85 potápěčských center na celé Sardinii. Samozřejmě i klasický rybolov je tu oblíbený hlavně mezi místními obyvateli. Na moři pak můžete surfovat – zejména pro windsurfing jsou ideální podmínky na západním větrnějším pobřeží.

Sardinie je také královstvím turistiky. Pro pěší turistiku zejména oblasti Gennargentu, Barbagia, Sulcis a Iglesiente. Také hory kolem Teulady a přírodní park Sette fratteli. Za zmínku také stojí výlet k řece Flumineddu, kde nalezneme jeden z nejhlubších kaňonů v Evropě (450m). Mnohé další výlety můžete pojmout autoturisticky. Další oblíbené formy turistiky na Sardinii jsou na kolech, či na koních.

Tento ostrov je rájem pro milovníky adrenalinových sportů. Jmenujme například: seakayaking, bouldering a sportovní lezení, cliffdiving, automobilové závody, parašutismus a mnoho dalších.

Přidat komentář